Popis  INFORMATÍVNY POPIS - PHBInfo Upozornenie! Prehliadate si informatívny popis. Znamená to, že zariadenie tohto typu nevlastníme, a preto nevieme zaručiť uvedené informácie. V popise uvádzame všetky nám známe fakty. Ak nám viete poskytnúť uvedené zariadenie alebo ďalšie informácie o ňom, kontaktujte nás.


 
Popis hodín

Podružný hotelový budík PHB poskytuje informácie o presnom čase na báze podružných hodín riadených polarizovanými impulzami z hlavných hodín, prípadne hodinovej ústredne a zároveň poskytuje funkciu budíka. Určený je predovšetkým pre použitie v izbách ubytovacích zariadení (hotely, turistické či robotnícke ubytovne a pod.), v prevádzke však výraznejšie nebol rozšírený. Mechanizmus hodín je umiestnený v drevenej konštrukcii s priehľadnou čelnou stenou. Za priehľadnou čelnou stenou sa nachádza ciferník čiernej farby s bielymi značkami a bielymi plastovými ručičkami pre hodiny a minúty. Chod hodín ovláda podružný strojček riadený polarizovanými impulzami 24 V v rámci systému jednodného času, ktorý zabezpečuje zobrazenie rovnakej časovej informácie vo všetkých priestoroch ubytovacieho zariadenia vybavených podružnými hodinami, resp. podružnými hotelovými budíkmi.
Funkciu budíka je možné zapnúť resp. vypnúť pomocou okrúhleho dvojpolohového prepínača hliníkovej farby umiestneného na ľavej strane ciferníka. Čas zvonenia budíka sa nastavuje pomocou červenej budíkovej ručičky ovládanej rotačným ovládačom na pravej strane ciferníka. Zvonček budíka je napájaný jednosmerným napätím 24 V.
Podružný hotelový budík sa štandardne upevňuje zadnou stenou na stenu miestnosti.


Typové označenie: PHB
Rok výroby: 198x - 199x
Rozmery (šírka / výška / hĺbka): 150 mm / 110 mm / 70 mm
Hmotnosť:
Napájanie: = 24 V
Ovládanie: minútové polarizované impulzy (24 V)
Farebné prevedenie rámu: tmavé drevo
Prevedenie ciferníka: čierne s bielym popisom, biele ručičky
Ďalšie funkcie: budíkNa stiahnutie


PODRUŽNÝ HOTELOVÝ BUDÍK (PHB)
PODRUŽNÉ HODINY RADU PC, PK
propagačný materiál