Popis  DK 8A, DK 8AB 
Stručný popis

Dochádzkové hodiny s typovým označením DK 8A, resp. DK 8AB sú autonómnou modifikáciou podružných dochádzkových hodín DK 8N, resp. DK 8B, ktoré slúžia na sledovanie príchodov a odchodov zamestnancov na pracovisku na začiatku a konci pracovnej zmeny a počas pracovných prestávok pomocou papierových dochádzkových kariet. Autonómne prevedenie dochádzkových hodín bolo vhodné najmä pre použitie v prevádzkach, v ktorých nebol zavedený tzv. systém jednotného času riadený hlavnými hodinami. Ovládanie autonómnych dochádzkových hodín zabezpečujú do nich vstavané hlavné hodiny jednoduchšieho typu.

Základné údaje

Typové označenie: DK 8A DK 8AB
Rok výroby: 199x
Rozmery (šírka / výška / hĺbka): 334 mm / 373 mm / 258 mm
Hmotnosť: max. 12 kg
Napájanie: 220 V (50 Hz)
Ovládanie: hlavné hodiny EH 62
Výstupné impulzy: minútové polarizované impulzy
(6 V)
Počet výstupných liniek: 1
Farebné prevedenie: červené
žlté
Označovanie dochádzkových kariet: elektronické, manuálne
Ovládanie horizontálnej polohy štrbiny: manuálne s aretáciou jednotlivých polôh automatické s možnosťou manuálneho prestavenia bez aretácie polohy


Detailný popis

Konštrukcia:

Autonómne dochádzkové hodiny DK 8A, resp. DK 8AB majú zhodnú konštrukciu ako podružné dochádzkové hodiny DK 8N, resp. DK 8B. Na kovovej konštrukcii nesúcej zložitý mechanizmus dochádzkových hodín sú upevnené aj vstavané hlavné hodiny typu EH 62.

Princíp funkcie:

Mechanizmus autonómnych dochádzkových hodín je ovládaný minútovými polarizovanými impulzami (6 V) generovanými zabudovanými hlavnými hodinami typu EH 62. Princíp funkcie mechanizmu dochádzkových hodín je zhodný ako v prípade podružných dochádzkových hodín DK 8N, resp. DK 8B. K autonómnym dochádzkovým hodinám je v prípade potreby možné pripojiť aj niekoľko ďalších podružných hodín (dochádzkových alebo iných), ktorých ovládanie zabezpečujú výstupné polarizované impulzy generované vstavanými hlavnými hodinami.

Fotografie


Autonómne dochádzkové hodiny DK 8A, resp. DK 8AB


Na stiahnutie


DK 8
propagačný materiál